Škola, kde to žije...
https://www.3zslitomysl.cz/assets/layout_1/images/pages/hlavni-stranka_hlavni-img.png

Krátké zprávy

Úpravy ve škole o prázdninách

Dá se říci, že škola je vzhůru nohama. Čekají nás od stavby nové budovy zatím největší úpravy :

  1. Hned od 29.června nastoupila firma Stavona na výměnu oken v západním traktu ( u technické a zahradnické školy ). Akci financuje Město Litomyšl.
  2. Další úpravy jsou financovány z projektu IROP = evropské peníze, které si škola získala vlastním projektem. Momentálně jsme ve stadiu, že máme doklad o schválení k financování a čekáme na právní akt převedení peněz.
  3. Učebna angličtiny. Zatím nakoupeny nové lavice,  na začátku srpna dojde k vybavení učebny digitální technologií.
  4. Učebna fyziky. Svépomocí jsme provedli odstranění stávající. Na přelomu června a července si také svépomocí vyřežeme do betonu kanály na elektroinstalaci.
  5. Ve druhém červencovém týdnu zde bude provedena elektroinstalace.
  6. Za začátku srpna dojde k výměně podlahové krytiny.
  7. Zároveň bude vyměněna podlahová krytina i v kabinetu zeměpisu.
  8. Dokončení fyziky je v tuto chvíli reálné až v září nebo v říjnu.
  9. O prázdninách ještě pastování marmolea na chodbách, malování svépomocí a pravidelný velký úklid.
  10. Tak na nás myslete, ať mohou děti 1.září přijít do hezkého nového prostředí.


Školní mléko s humorem

V pondělí 25.května 2020 se děti 1.stupně opět po více než dvou měsících vrátily do školy. A protože hned přijelo školní mléko, pan školník se svou Rychlou rotou distribuci pojali po svém- prý aby bylo dětem veseleji.

Pavel Jirsa - ředitel školyZmínka o naší škole na webu Pardubického kraje

zveřejněno 23.3.2020

Na naší škole se ve velkém šijí roušky. S touto aktivitopu jsme se dostali i do aktualit na webu pardubického kraje. https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/106059/zastavili-vlastni-vyrobu-a-pomahaji-tem-na-ktere-se-nedostava

Pavel JaklInformace k aktuální situaci

zveřejněno 21.3.2020

Celá škola pracuje v provizorním režimu, všichni, učitelé, žáci, ale i rodiče se učíme něčemu novému, něčemu, co tu dosud nebylo. Chci jen všechny vyzvat, ať jsou stále v kontaktu, protože výuka musí probíhat i touto netradiční formou. Někteří žáci se snaží nereagovat a vymlouvat se, že se jim neotevírají přílohy a tak podobně. To opravdu není cesta, přerušení výuky bude patrně dlouhé, tak musíme pracovat všichni.
Rodiče moc prosíme, aby dohlédli, ať děti pracují, my, pedagogové, na ně v tuto chvíli nemáme takovou páku, takže část zodpovědnosti, to se nedá nic dělat, se v tuto chvíli musí přesunout na rodiče.
Děkujeme všem za spolupráci. Jinak to ale nejde.   

Pavel Jirsa - ředitel školy
Vyjádření ředitele školy k opatřením proti Covid-19 (koronavir)

zveřejněno 28.2.2020

Vážení rodiče, rád bych se touto cestou vyjádřil k situaci ohledně šířící se nemoci Covid-19, tzv. koronaviru.
Ze středečních zpráv jsem pochopil, že hejtman nechal narychlo tisknout letáček pro žáky škol, jak se mají chovat, aby snížili nebezpečí nákazy. Podle včerejší reportáže se dokonce zdá, že bude letáček distribuován do všech domácností. Protože mám v tuto chvíli dojem, že nám ze všeho nejvíce hrozí to, že podlehneme nějaké panice, rád bych se k tomu vyjádřil.
Podle aktuální situace je jasné, že v řádu dnů, možná hodin se tato nákaza objeví i v Česku. Šíří se velmi rychle, ale pro zdravé lidi, což jsou všichni žáci i zaměstnanci naší školy, není nebezpečnější než běžná chřipka. Samozřejmě je nám všem jasné, že dodržování hygienických návyků je důležité stejně dnes jako jindy. Budeme se všichni chovat zodpovědně, a jestli se nákaza rozšíří natolik, že v budoucnu zasáhne i naši oblast, tak ji prostě postižený vyleží, vyléčí a to je vše.
Chovejme se všichni společně obezřetně, ale zcela normálně, nic vážného, kromě paniky (vykupování obchodů a pod.) nám nehrozí.

Pavel Jirsa - ředitel školyZpráva z jídelny

zveřejněno 18.2.2020

Vážení rodiče,

tímto Vás žádáme o pravidelnou kontrolu stavu konta Vašeho dítěte ve školní jídelně Scolarest – U Školek 1117, Litomyšl a upozorňujeme, že s platností od 1.3.2020 nelze vydat oběd Vašemu dítěti, pokud konto bude minusové. Připomínáme současně, že doplnění stavu konta bankovním převodem může trvat až 3 pracovní dny.

Prosíme o respektování uvedených informací.